Kurslarımız

A1 Motorlu Bisiklet Ehliyeti
A1, Silindir hacmi 125 santimetreküpü, gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.
Ehliyet Yaşı 16

 

A2 Motosiklet Ehliyeti
A2 sınıfı sürücü belgesi olanlar M ve A1 sınıfını kapsayan araçları da kullanabileceklerdir. Yönetmelikte: "Gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2'yi geçmeyen, iki tekerlekli motosiklet şeklinde ifade edilir.
Ehliyet Yaşı 18

 

A Ehliyeti
A sınıfı motosiklet ehliyeti en üst motosiklet ehliyet belgesidir. Yani A sınıfı ehliyete sahip olan bir sürücü bütün çeşit motosikletleri kullanabilme yetkisine sahiptir.
Ehliyet Yaşı 21

 

 

B Sınıfı Manuel Otomobil Ehliyeti
B1 ve F sınıfı araçları kullanabilirler. Motor bisiklet, 4 tekerlik motosiklet ve traktör kullanabilirler. Azami yüklü ağırlığı 4.250 kg olan birleşik araçları kullanabilirler.
En az 18 yaş

 

B Sınıfı Otomatik
Otomatik vites olan M, B1 ve F sınıfı araçları kullanabilirler. Motor bisiklet, 4 tekerlik motosiklet ve traktör kullanabilirler. Azami yüklü ağırlığı 4.250 kg olan birleşik araçları kullanabilirler.
En az 18 yaş

 

C Sınıfı
Kamyon veya çekici kullanmak için alınması gereken ehliyet sınıfı C sınıfı ehliyet, ağır yük taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken ehliyet sınıfıdır.
21 yaşını bitirmiş olmak

 

CE Sınıfı
Kamyon ve Çekici Römorklu veya Dorseli
21 yaş
 

D Sınıfı
Otobüs
24 yaş

Kuralsızlığa kırmızı, hayata yeşil ışık yak
 

GÜLDANE SÜRÜCÜ KURSU
Kaliteli Eğitim

GÜLDANE SÜRÜCÜ KURSU

Güler Yüzlü

GÜLDANE SÜRÜCÜ KURSU

Başarılı

Güldane Sürücü Kursu | Kayseri Sürücü Kursu | Güldane Sürücü Kursu Kayseri